Vyhledat
  • Ondřej Šimko

Natáčení s Adamem Ondrou v Norsku

Cože? Super!


Firma vyrábějící lezecká lana značky Tenton mi dala možnost natáčet s Adamem Ondrou v Norsku ve Flatangeru, kde se Adam pokouší přelézt nejtěžší cestu na světě.


Takže dokoupit pár věcí na natáčení, ověřit zda můžu letět i s dronem a hurá balit. Vše dobře dopadlo a odletěli jsme spolu s Lukášem Abtem z Tendonu do Stavangeru. Tady jsme se potkali ještě Tomem Livingstonem z Anglie, který vyhrál v soutěži s Tendonem lezení s Adamem. Půjčujeme auto a hurá směr Flatanger.


Umorná dlouhá cesta, ale když koukám z okna na tu krásnou přírodu, tak mi to vlastně nevadí. Skoro co 2 hodiny chci zastavit na záběr, klukům to nevadí a já sbírám záběry úchvatné záběry. Po několika hodinách konečně Flatanger. Adam má dorazit následují den a pak jdeme hned do jeskyně.


Druhý den vyzvedáváme Adama, krátká seznamovačka a hurá do jeskyně. Není to daleko a začínám dělat záběry a vymýšlet i dronové záběry. Jeskyně je obrovská! Adam nám ukazuje cestu a i mnoho dalších. Kluci se rozlézají na ostatních cestách a dobře se baví. Já mám čas na pár záběrů kluků a nějaký rozhovor. Pak jsem si vyšlápl na vrchol jeskyně a tam si parádně zalétal dronem.


Večer rybaření, vaření, povídání a dělaní časosběrů. Další den Adam nalézá do svého projektu a zkouší další kroky v cestě. Neuvěřitelný! Vždyť je v totálním převisu a leze nohama napřed! Musím jít víš a zabrat ho detailněji. Lukáš mi natahuje fix a už lezu nahoru na lepší pozici. To je ono, paráda! Neuvěřitelné pohyby a síla. Při odpočinku cestu zkouší i Tom z Anglie, ale jak sám říká je opravu už těžká. Tahle trávíme celý týden a bylo to úžasné. Podívali jsme se i po okolí, zalezli a natočili nějaký materiál.Adam sice cestu tehdy ještě nevylezl, ale když jsem ho tam viděl přeběhnout cestu Change za 9a, tak jsem byl spokojený. Úžasný zážitek.


Děkuji MOC.
9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše