top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraOndřej Šimko

Natáčení s Adamem Ondrou v Norsku

Cože? Super!


Firma vyrábějící lezecká lana značky Tenton mi dala možnost natáčet s Adamem Ondrou v Norsku ve Flatangeru, kde se Adam pokouší přelézt nejtěžší cestu na světě.


Takže dokoupit pár věcí na natáčení, ověřit zda můžu letět i s dronem a hurá balit. Vše dobře dopadlo a odletěli jsme spolu s Lukášem Abtem z Tendonu do Stavangeru. Tady jsme se potkali ještě Tomem Livingstonem z Anglie, který vyhrál v soutěži s Tendonem lezení s Adamem. Půjčujeme auto a hurá směr Flatanger.


Umorná dlouhá cesta, ale když koukám z okna na tu krásnou přírodu, tak mi to vlastně nevadí. Skoro co 2 hodiny chci zastavit na záběr, klukům to nevadí a já sbírám záběry úchvatné záběry. Po několika hodinách konečně Flatanger. Adam má dorazit následují den a pak jdeme hned do jeskyně.


Druhý den vyzvedáváme Adama, krátká seznamovačka a hurá do jeskyně. Není to daleko a začínám dělat záběry a vymýšlet i dronové záběry. Jeskyně je obrovská! Adam nám ukazuje cestu a i mnoho dalších. Kluci se rozlézají na ostatních cestách a dobře se baví. Já mám čas na pár záběrů kluků a nějaký rozhovor. Pak jsem si vyšlápl na vrchol jeskyně a tam si parádně zalétal dronem.


Večer rybaření, vaření, povídání a dělaní časosběrů. Další den Adam nalézá do svého projektu a zkouší další kroky v cestě. Neuvěřitelný! Vždyť je v totálním převisu a leze nohama napřed! Musím jít víš a zabrat ho detailněji. Lukáš mi natahuje fix a už lezu nahoru na lepší pozici. To je ono, paráda! Neuvěřitelné pohyby a síla. Při odpočinku cestu zkouší i Tom z Anglie, ale jak sám říká je opravu už těžká. Tahle trávíme celý týden a bylo to úžasné. Podívali jsme se i po okolí, zalezli a natočili nějaký materiál.Adam sice cestu tehdy ještě nevylezl, ale když jsem ho tam viděl přeběhnout cestu Change za 9a, tak jsem byl spokojený. Úžasný zážitek.


Děkuji MOC.
19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page