top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraOndřej Šimko

Gruzie - lyžařský sen?

Aktualizováno: 15. 6. 2020

Nevím proč, ale vždy mě přitahovali velké hory na východě. Možná tím tajemnem, tamními lidmi nebo že je tam stále co objevovat.

Rozměr Kavkazkého pohoří nás mile udivil. Dáš 5, 10, 20, ... oblouků a furt nejsi ani v půlce kopce!


MESTIE


Bohužel už i sem dorazila moderní civilizace. Více méně zde nakupujem zásoby a chceme hned pryč do divočiny. Ale je odtud kousek ikona - Ushba. Dohodli jsme se že dáme jednu noc v Mestii a vyšlápnem si zalyžovat pod Ushbu. Počasí i lavinovka vyšla skvěle a byl to boží nekonečnej sjezd!ADISHI


Ano to bude to co hledáme! Už cesta do odlehlé vesnice ve 2000 m.n.m. napovídala, že to bude ne uplně turistická vesnice.

Adishi? Překrásné údolí obklopené velikány. 20 rozbořených chatrčí, na jedné z nich nápis quest house, 50 krav a tři skialpinisti. Ano to je ono! S panem domácím si hned dáváme dovezenou slivovici.

Pro mě není ani důležitý ten vytoužený cíl, ale to být tam právě teď a obklopen přáteli a užívat si ten čas.”

Pokoj 4 palandy, úzká ulička a jedna žárovka. Voda prej zamrzla už v září, takže opravdu divočina. Paní domácí přikládá do klasických kamen a začne vařit. Podle jejich pohostinosti nás chtějí zabít jídlem. Ale vše je úžasný!

V Adishi trávíme nejvíce dní a nelitujeme. Okolní kopce nám poskytli neskutečné možnosti a nepotkali jsme ani živáčka o což nám jde. Nasněžilo a prášilo se. Bohužel jedna samovolná lavina nás minula asi o 5 metrů při výstupu. Ihned jsme otočili a pelášili do vesnice.


Večerní plánování nad mapou, popíjení místního "vína" a famózní jídlo. Co víc si přát? Jde přesně o tyto okamžiky s přáteli ať už na lyžích, ve stěně či u stolu. Toho si moc vážím a děkuju za to!USHGULI


Poslední 2 dny jsme se rozhodli mrknou do Ushguli. Věděli jsme, že to už zase více turistické, ale shodli jsme se že jedem. Překrásné místo, které na vás dýchne historii a neskutečnou přírodou. Dva dny sluníčka nám umožnili krásné výšlapy a sjezdy po okolí. Úsměvy od ucha k uchu a pálení stehen mluvili za vše. Boží!

Kavkaz nám umožnil si to užít za což mu děkuji, že se nic vážného nestalo!

Děkujeme!17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page